Specialist Achizitii Internationale(China) 12 vizualizări

Firma noastra cauta un Specialist in Achizitii-Private Label si/sau dezvoltator de linie de produse, pentru achizitia produselor NON-UE, mai ales China, aferente conceptelor/proiectelor noastre de Craciun si de Paste.

Ne străduim zi de zi să le facem viața mai frumoasă tuturor celor care ne trec pragul, să le împlinim așteptările, să îi surprindem plăcut cu produsele noastre. Aducem produse frumoase și primitoare, lucrând cu unii dintre cei mai renumiți furnizori, selectăm cele mai bune, cele mai ingenioase și mai atrăgătoare cadouri și obiecte de design.

Conceptele noastre sunt unicate si se reinoiesc destul de des, motiv pentru care lucram la multe proiecte creative si interesante.

Echipa de achizitii are vechime in firma si in domeniu, astfel incat personalul cu care vei colabora este foarte bine pregatit si reprezinta un colectiv comunicativ si un bun colaborator.

Ginza Invest SRL (GiftDesign) este o companie de distribuție la nivel național de produse pentru ambalarea cadourilor, felicitări, articole party, produse papetărie, produse cu texte si mesaje personalizate, jucării sau home si deco.

Compania noastră are un portofoliu de peste 3500 de clienți.

Suntem de 12 ani pe piata si continuam sa ne extindem.

Candidatul ideal pentru noi are:

Are abilitați excelente de negociere şi de planificare, atentie mare la detalii.

Are o experiență de minimum 2 ani în achiziția de jucării, menaj, home&deco, gradină etc. din zona Asia – China, Turcia, NON-EU.

Experienta cu produsele pentru magazinele IKA reprezinta un avantaj.

A mai participat la targuri internationale in Europa – pentru produse livrabile din China.

Are cunoștințe în domeniul tarifar vamal și în formarea de preț RRP.

Este o persoană organizată, experimentată în muncă, având capacitatea de a lucra multi-tasking şi cu deadline-uri clare.

Dispune de abilități excelente în utilizarea pachetului Office (Word, Excel, Outlook).

Este caracterizat de creativitate şi de spirit practic.

Are abilităţi de comunicare scrisă şi telefonică cu furnizorii alocați, atât în română, cât şi în limba engleză.

Responsabilitati:

Se ocupă de tot procesul de achiziție, de la identificarea producătorului (China) până la sosirea mărfii în depozit.

Negociază prețul, cantitatea minimă şi diversitatea.

Opereaza direct cu conceptele pe care le cauta si le analizeaza impreuna cu echipa de achizitii, opereaza decat cu furnizori privati, nu in sistem SEAP.

Se asigură de respectarea testelor de conformitate EU a furnizorului şi verifică trimiterea mostrelor.

Negociază termene de plată şi condiții de livrare.

Pregătește comenzile de import din Asia (CHINA) si urmăreste statusului livrării.

Se documentează şi pregătește ofertele pentru gamele de produse pe care compania e interesata sa le importe (inclusiv dezvoltare de produse în regim Private Label).

Pregătește prezentări pentru conceptele noi, pentru echipa de vânzări.

Comunică cu agenția de marketing pentru realizarea de proiecte de promovare a produselor companiei (standuri de expunere, flyere de promovare, design de ambalaj).

Pregătește materiale logistice necesare punerii în piața a unui produs nou – traducerea instrucțiunilor, pregătirea textului, etichetarea conform legislației în vigoare.

Reprezintă compania la târgurile internaționale de profil (precum: Paperworld Frankfurt, etc).

Beneficii:

Veți avea ocazia de a lucra cu o echipă de specialisti remarcabili, intr-un mediu elegant si prietenos.

Veți putea sa va bucurați de o colaborare de lungă durată.

Veți lucra într-o companie foarte competitivă pe piața comerciala.

Veți avea parte de un pachet salarial atractiv.

Veti avea reduceri exceptionale la produsele companiei.

Alte beneficii: Telefon de serviciu.

  • Acceptam angajare directa dar si colaborare pe firma.

Mai multe informații

Doar candidații pot aplica la acest job.